24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Pola Nadziei

Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej oraz zbieranie środków na kołobrzeskie Hospicjum Stacjonarne.

W niedzielę 23 kwietnia na terenie miasta Kołobrzeg, w ramach akcji Pola Nadziei pojawi się 330 wolontariuszy: osób prywatnych oraz uczniów i nauczycieli szkół. Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej oraz zbieranie środków na kołobrzeskie Hospicjum Stacjonarne.

Do akcji zgłosiło się do tej pory ponad 330 wolontariuszy: osób prywatnych oraz uczniów i nauczycieli ze szkół: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół w Podczelu, Zespół Szkół im. M. Rataja w Gościnie, Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Dygowie, Zespół Szkół Ekonomiczno Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, Zespół Szkół nr 2 w Kołobrzegu, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza, Zespół Szkół im. M. Kopernika, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy.

Akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i trwa do 17:00. W tych godzinach dzieci, młodzież i dorośli pojawią się na terenie całego miasta. Każdy z kwestujących będzie miał imienny identyfikator. W grupach będą wolontariusze w żółtych koszulkach, z puszką, żonkilami i żółtymi balonami.

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w akcji proszone są o zgłoszenie się do koordynatora akcji Aliny Hajdamowicz w sobotę od godziny 16:00 do 18:00 w siedzibie Hospicjum na ul. Radomskiej 10a lub przyjście (z dowodem osobistym) w niedzielę, o dowolnej porze. Można też napisać wiadomość na stronie facebookowej “Hospicjum Domowe w Kołobrzegu” lub mail na adres: alina.hospicjumkolobrzeg@wp.pl