16.7 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl

Podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji targowiska

Milion złotych zewnętrznych środków wspomoże miejską inwestycję.

Prezydent Miasta Janusz Gromek oraz Anna Mieczkowska z Zarządu Województwa podpisali umowę na dofinansowanie remontu miejskiego targowiska mieszczącego się przy ul. Trzebiatowskiej.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i wyniesie milion złotych. – W ramach inwestycji zostanie zmodernizowany plac, pojawi się oświetlenie, monitoring, teren zostanie odwodniony, pojawią się nowe pawilony handlowe, jak również wiata – wymieniał Piotr Lewandowski, dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska. – Ma być dalej swojsko – z kolei podkreślał Janusz Gromek.

Inwestycja ma się odbywać etapowo, co jak podkreślano w gabinecie prezydenta pozwoli na minimalizację uciążliwości dla handlujących związanych z odbywającą się inwestycją.

Zapisy umowy obligują do zachowania proporcji w strefach sprzedaży dla produktów rolno-spożywczych i żywności ekologicznej. Łączny koszt inwestycji nie jest jeszcze znany, ponieważ przetarg będzie odbywał się w systemie zaprojektuj i wybuduj. Przewidywany czas inwestycji to rok 2019.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin