12.7 C
Kołobrzeg
19 października 2019
Także.pl
Image default
Kultura i rozrywka

Pod znakiem cyrkla i węgielnicy

Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbrgiensis” zaprasza do piwnic miejskiego ratusza na kolejne wyjątkowe spotkanie. Przedstawiciel Loży Gwiazda Morza z Gdańska, oraz koszaliński archeolog, poprowadzą nas poprzez tajemnice wolnomularstwa. Podczas spotkania dowiemy się o historii działalności Loży Wilhelm zur Manskraft zu Colberg. 

– Kim byli dawni kołobrzescy masoni? Czym się zajmowali? Gdzie mieściła się ich siedziba?

Na „wszystkie pytania” odpowiedzą uczestnikom spotkania Wojciech Mościbrodzki i Andrzej Kuczkowski. 

Wojciech Mościbrodzki piastuje funkcję Zastępcy Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej. Opowie on o genezie powstania wolnomularstwa, oraz o współczesnej masonerii. Wystąpieniu towarzyszyć będzie prezentacja bardzo rzadko pokazywanych publicznie przedmiotów używanych przez polskich masonów.

Andrzej Kuczkowski postrzegany jest w środowisku, jako specjalista z zakresu zgłębiania tajemnic historii wolnomularstwa na Pomorzu. Kurator wystawy „Deszcz pada na Świątynię! Masoni w Koszalinie i na Pomorzu w latach 1777-1933″. 

Muzeum w ratuszu zaprasza na wolnomularski wieczór dnia 21 września o godz. 18:00. Wstęp oczywiście dla wszystkich światłych zainteresowanych – wolny.

Powiązane wpisy

Po mistrzowsku i z humorem

admin

Koncert Piotra Zioły

admin

Rozpoczął się festiwal filmowy w Kołobrzegu (FOTO)

admin

Zostaw komentarz