11.1 C
Kołobrzeg
18 września 2020
Także.pl
Image default

Po wygraną do Leszna

Po wygranej w hali Milenium nad Zniczem czeka nas wyjazd do Leszna, by zmierzyć się z miejscową Polonią i powalczyć o kolejne dwa punkty.

W drużynie naszych rywali doszło w trakcie sezonu do sporych zmian. Na ławce trenerskiej Dawida Mazura po słabym początku sezonu zmienił dobrze znany Radosław Hyży. Oprócz zmian na ławce doszło również do zmian kadrowych. Klub opuścili Filip Dylewicz, Filip Pruefer oraz Robert Skibniewski, a w ich miejsce pozyskano Michała Jodłowskiego oraz Dawida Sączewskiego. Obecnie podopieczni trenera Hyżego zajmują 12  miejsce w tabeli. 

Najlepszym strzelcem drużyny, a zarazem jej liderem jest doświadczony rzucający Kamil Chanas ze średnią blisko 15 punktów na mecz. Najlepszym zbierającym Polonii jest Hubert Pabian ponad 8 piłek na mecz. Dodatkowo rzuca średnio 14 punktów na mecz. Wspomagany jest przez Szymona Milczyńskiego, który zbiera średnio 7,5 piłki na mecz. Oczywiście nie można zapominać o takich graczach jak Radosław Trubacz, Stanferd Sanny, Jakub Krawczyk oraz niedawno pozyskany Michał Jodłowski. 

Patrząc na statystyki drużyny rzucają średnio 82,2 punkty na mecz. Popełniają mało fauli średnio 20,7 na mecz. Posiadają najmniej przechwytów w lidze średnio 5,6. W dotychczasowej historii spotykaliśmy się z Lesznem siedmiokrotnie. Niestety na siedem meczów tylko dwa padły łupem Kotwicy. 

Powiązane wpisy

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Samorząd Województwa wspiera zachodniopomorskie maluchy i ich rodziców

Redakcja

Bezpłatne badania słuchu i osteoporozy

Redakcja

Zostaw komentarz