16.1 C
Kołobrzeg
14 sierpnia 2020
Także.pl

Pływacy z medalami

Sezon kołobrzeskich pływaków trwa. W Olsztynie w dniach 15-18.12.2016r. odbywały się Zimowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców, w których wystartowało 3 zawodników MKP Kołobrzeg: Maria Wardak, Kacper Kolańczyk i Marta Aściukiewicz.

Młodzi pływacy MKP Kołobrzeg jako juniorzy pojechali przede wszystkim po to, by sprawdzić swoje możliwości oraz nabrać doświadczenia na zawodach rangi mistrzowskiej, byśmy w przyszłości mogli cieszyć się z ich sukcesów. Swoje starty przypieczętowali nowymi życiowymi rekordami.

Warto również wspomnieć o byłym reprezentancie MKP Kołobrzeg Jakubie Książku, obecnie reprezentant MKP Szczecin, który wraz z kolegami z drużyny MKP Szczecin wywalczył złoty medal w konkurencji sztafet 4x200m stylem dowolnym i tym samym został pierwszym kołobrzeżaninem, który może się poszczycić złotym medalem Mistrzostw Polski Seniorów.

W sobotę 17.12.2016r młodsi reprezentanci MKP Kołobrzeg wystartowali w I Drużynowych Mistrzostwach Choszczna. Z trzech wystawionych drużyn dwie znalazły się na podium zajmując trzecie miejsca w rocznikach 2006 i 2007.

Indywidualne trofea przywieźli:

  • Maciej Borek: złoto 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym, srebro 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym
  • Hanna Molenda: cztery srebra na 50m stylem motylkowym, stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym
  • Blanka Biedrzycka: złoto na 25m stylem motylkowym i brąz na 50m stylem dowolnym
  • Aleksander Pujanek: srebro na 50m stylem klasycznym
  • Adrian Kaziuk: srebro na 25m stylem motylkowym i brąz na 50m stylem grzbietowym
  • Szymon Biłeńki: srebro na 50 m stylem dowolnym

Sztafeta w składzie Blanka Biedrzycka, Hanna Trojanowska, Aleksander Pujanek i Szymon Biłeńki w konkurencji 4×50 m sposobem zmiennym zajęła trzecie miejsce.

Powiązane wpisy

Odporność

Redakcja

Rusza nabór do klasy sportowej

Redakcja

Eko, bio…

Redakcja