20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Pływacy wrócili z medalami

Zawodnicy MKP Kołobrzeg w miniony weekend reprezentowali Kołobrzeg na dwóch imprezach sportowych w Poznaniu i Gryfinie.

W Poznaniu w dniach od 21 do 23 kwietnia odbyły się, cieszące się coraz większą popularnością wśród pływaków z całej Polski i zagranicy zawody o nazwie International Swimming Cup Poznań 2017.

Reprezentację klubu stanowili: Bednarska Gabriela, Borek Maciej, Góral Arkadiusz, Mielcarek Małgorzata, Mrożek Weronika i Pujanek Aleksander. Z tej prestiżowej imprezy dwoje zawodników MKP Kołobrzeg wróciło z medalami.
Maciej Borek wywalczył brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem klasycznym rocznika 2006, a Weronika Mrożek brązowy medal na 200 m stylem grzbietowym. Weronika była również bardzo blisko podium w wyścigu na 50m stylem grzbietowym zajmując 4 miejsce, a w wyścigach finałowych na dystansach 200m stylem grzbietowym zajęła 8 miejsce w kategorii OPEN i 5 miejsce na 50m stylem dowolnym, w kategorii 2004-2005.

W sobotę odbywały się również Otwarte Mistrzostwa Gryfina w Pływaniu. Tam jako reprezentant klubu pojechał Szymon Biłeńki. Mimo, że stanowił jednoosobową ekipę przywiózł najcenniejsze zdobycze: dwa złote medale i puchar dla najlepszego zawodnika zawodów. Szymon startował na dystansie 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym i w obu przypadkach był bezkonkurencyjny.