24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Plejada gwiazd w Kołobrzegu

Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, Arkadiusz Jakubik, Bartek Topa, Piotr Gąsowski i Piotr Fronczewski to tylko nieliczne gwiazdy, które przyjadą do Kołobrzegu.

Premiery, thrillery, horrory, kryminały, sensacja, psychologia, kino akcji, Kino Konesera, a nawet Kinoterapia oraz spotkania ze znanymi i ciekawymi aktorami i reżyserami- to wszystko na VI Suspense Film Festival w Kołobrzegu. Wejściówki w cenie 2 zł i 5 zł do odbioru w kasie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu (ul. Solna 1) od 30 czerwca!

Już 4 lipca przyjadą do Kołobrzegu pierwsi goście. Konferencja prasowa i spotkanie z publicznością Abla Ferrary- reżysera z Nowego Jorku, jednego z najważniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego odbędzie się w środę 5 lipca o 15.30 w Marine Hotel*****przy ul. Sułkowskiego w Kołobrzegu ( wstęp wolny). Na Gali Otwarcia Festiwalu Abel Ferrara (m.in.” Zły porucznik”, „Król Nowego Jorku”) odbierze Kołobrzeską Nagrodę Filmową „Latarnik” wręczaną reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy.

Równie ciekawe spotkanie czeka miłośników kina w Kołobrzegu z włoskim aktorem – Franco Nero, któremu drogę do Hollywood otworzyły kreacje samotnego mściciela w Spaghetti westernach takich jak „Django” (1966). Na spotkanie zapraszamy w niedzielę 9 lipca o 16.30 w Diune Hotel*****&Resort przy ul. Sułkowskiego w Kołobrzegu( wstęp wolny). Podczas Gali Zamknięcia Festiwalu Franco Nero odbierze Kołobrzeska Nagrodę Aktorską – Ikona Światowego Kina.

Ponadto w czasie Festiwalu można uczestniczyć w wielu seansach , spotkaniach z twórcami kina. Z kołobrzeską publicznością spotkają się m.in. Magdalena Zawadzka, Janusz Majewski, Arkadiusz Jakubik, Bartek Topa, Piotr Gąsowski i inni goście Festiwalu z Polski i zza granicy.