17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

PiS nie popiera Grzegorza Pawelskiego

Wiceprzewodniczący kołobrzeskiego PiS Henryk Carewicz dementuje wpis Stanisława Gawłowskiego szefa Zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na swoim oficjalnym profilu poseł Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej napisał, że PiS w Kołobrzegu popiera kandydata SLD

W wyborach uzupełniających swoich komitetów nie wystawiły partie polityczne, a jedynie prezydent miasta Janusz Gromek i zadeklarowana kandydatka na prezydenta (popierana przez SLD) Wioletta Dymecka.

Porozumienie dla Kołobrzegu, które było sojuszem środowisk prawicowych (w tym PiS) z SLD rozpadło się i dzisiaj trudno w nim znaleźć ludzi związanych z prawicą. Po rozpadzie zostały tam głównie postacie związane z kołobrzeską lewicą.

Poprosiliśmy o komentarz do wpisu posła Gawłowskiego radnego Henryka Carewicza, który jest wiceprzewodniczącym kołobrzeskiego PiS. – Nigdy nie popieraliśmy, ani kandydata SLD, ani kandydata Porozumienia dla Kołobrzegu Wioletty Dymeckiej. Poseł Gawłowski napisał nieprawdę – mówi nam odnośnie rzekomego poparcia dla Pawelskiego radny Henryk Carewicz. Prawo i Sprawiedliwość nie zgłosiło swojego kandydata.

Wybory uzupełniające odbędą się 15 stycznia 2017 roku. Do objęcia jest mandat po Cezarym Kalinowskim. W wyborach startują Grzegorz Pawelski z KWW Wioletty Dymeckiej oraz Przemysław Kiełkowski z KWW Janusza Gromka.

 

Powiązane wpisy

Dlaczego warto?

Redakcja

Trzaskowski: Ostatnie lata są dla Kołobrzegu czasem dynamicznego rozwoju

Redakcja

Hoc bronił ministra zdrowia. „Dziękuję za pana zmęczone oczy”

Redakcja