17.2 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Pierwszy dzień festiwalu okiem policji

13 osób z narkotykami, 2 nietrzeźwych kierowców i wiele zagubionych dowodach osobistych – tak wyglądał Kołobrzeg w piątek w policyjnych statystykach.

W czasie Sunrise Festival na ulicach miasta pracuje 470 policjantów i ponad 100 funkcjonariuszy innych służb. W czasie prowadzonych kontroli mundurowi znaleźli u 13 osób amfetaminę i marihuanę o wadze od 0,2 do 16 gramów. Złapano 2 nietrzeźwych kierowców – 49-letniego mieszkańca Łodzi i 34-latka z Koszalina. Odnotowano wiele zgłoszeń o zagubionych dowodach osobistych. Na ulicy Fredry około godz. 2.30 zgłoszono potrącenie pieszego. Jak się okazało, doszło do sprzeczki pomiędzy ochroniarzem, a kierowcą BMW. Ochroniarz cukrzyk zasłabł i trafił do szpitala.

Wraz z pierwszym dniem festiwalu rozpoczęła się operacja o kryptonimie SUNRISE 2017, obejmująca działaniami teren całego województwa zachodniopomorskiego. W całym regionie zatrzymano 24 osoby, z czego 19 posiadało substancje niedozwolone m.in.: amfetaminę, marihuanę, extasy i kokainę. Wylegitymowano 1074 osoby. Nałożono 300 mandatòw karnych oraz zatrzymano 11 praw jazdy i 42 dowody rejestracyjne. Zatrzymano również 15 kierowcòw pod wpływem alkoholu lub środkòw odurzających. Przeprowadzono łącznie 820 kontroli drogowych.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin