11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Otrzymali zakazy wjazdu do Polski

Dwanaścioro cudzoziemców po przeprowadzonych kontrolach legalności zatrudnienia i pobytu otrzymało w tygodniu decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

Dwanaścioro cudzoziemców po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności zatrudnienia i pobytu otrzymało w tygodniu decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Wśród nich obywatelka Kazachstanu, której przez trzy lata zakazano ponownego wjazdu do Polski.

Wobec pozostałych cudzoziemców zostały orzeczone zakazy ponownego wjazdu od 6 do 18 miesięcy. Ustalenia strażników granicznych przeprowadzone wobec sześciorga cudzoziemców (czterech Ukraińców, Białorusina i obywatelkę Kazachstanu) wykazały, że przebywali na terytorium naszego państwa bez ważnych wiz lub innych ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu. Kontrole wykazały, że w przypadku sześciorga kolejnych obywateli Ukrainy naruszenia prawa polegały na nielegalnym wykonywaniu pracy oraz ustaleniu przez funkcjonariuszy, że cel ich pobytu w Polsce był niezgodny z deklarowanym.

Postępowania administracyjne wobec cudzoziemców przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia, Szczecina, Kołobrzegu, Władysławowa, Gdyni i Gdańska.

info: MOSG