16.7 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl

Odzyskali samochód skradziony w Kołobrzegu

Kryminalni z Koszalina wraz z funkcjonariuszami z Głogowa zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież samochodów.

W ubiegłym tygodniu dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informację od właścicieli pojazdów o ich kradzieży. Dwa pojazdy, Volkswagen Touran i Volkswagen T5, skradziono na terenie Koszalina, a kolejne dwa tych samych marek zniknęły będąc wcześniej zaparkowane na terenie Kołobrzegu i Rewala.

Pokrzywdzeni podali dane pojazdów i komunikat o takiej właśnie treści został przekazany patrolom pełniącym służbę na terenie Koszalina i powiatu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego koszalińskiej komendy już kilka godzin później ustalili miejsce, gdzie zostały ukryte pojazdy wycenione na łączną wartość ponad 150 tysięcy złotych.

Z ich informacji wynikało, że pojazdy ukryte są na terenie powiatu głogowskiego, w województwie dolnośląskim. Aby to sprawdzić kryminalni weszli we współpracę z funkcjonariuszami z głogowskiej komendy. Po przeszukaniu wskazanej posesji mundurowi ujawnili na niej wszystkie skradzione cztery samochody.

Kryminalni pracując nad sprawą ustalili właścicieli pomieszczeń, a następnie dokonali ich zatrzymania. Dwóch mężczyzn w wieku 51 i 31-lat pochodzi z okolic Głogowa, a trzeci z zatrzymanych 39-latek to obywatel Ukrainy. Wszyscy w przeszłości byli wielokrotnie karani.

Zatrzymani trafili do aresztu w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, a odzyskane w stanie niezniszczonym samochody zostały zabezpieczone. Policjanci przedstawili im zarzut kradzieży po uprzednim włamaniu, który zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec zatrzymanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

info: mł. asp. Monika Kosiec / IK / zachodniopomorska.policja.gov.pl

foto: zachodniopomorska.policja.gov.pl

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin