11.1 C
Kołobrzeg
18 września 2020
Także.pl

Odcinek S6 Kiełpino – Kołobrzeg z decyzją ZRID

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinka drogi ekspresowej S6 Kiełpino – Kołobrzeg o długości 24,1 km.

Jest to 3 z kolei decyzja ZRID dla 6 odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalin. Decyzja została wydana z rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza faktyczne objęcie nieruchomości w posiadanie przez GDDKiA i możliwość rozpoczęcia robót z dniem wydania decyzji. Inwestycja powinna zostać zakończona w kwietniu 2019 roku.

Wartość kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka Kiełpino – Kołobrzeg, który podpisano w październiku ubiegłego roku wynosi około 455 milionów złotych. Wydanie decyzji ZRID oznacza zakończenie fazy przygotowawczej, podczas której wykonawca opracował projekty techniczne drogi i uzyskał wszelkie zgody i pozwolenia niezbędne do realizacji robót budowlanych.

W ramach zadania zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 24,1 km. Roboty obejmą budowę węzła drogowego Kołobrzeg Zachód z DW nr 162, obustronnego miejsca obsługi podróżnych Jarkowo. Wybudowane zostaną wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt, przepusty, drogi wspomagające.

Powiązane wpisy

Spotkanie z teatrem ulicznym już w niedzielę

Redakcja

Robert Biedroń przyjechał do Kołobrzegu. Spotkał się z mieszkańcami i turystami [wideo]

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja