13.3 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl
Image default

Nowy kierunek podróży w Goleniowie

Kilkudziesięciu pasażerów, a wśród nich słynni Egon Olsen i kopenhaska Syrenka. To pierwsi pasażerowie, którzy przybyli na Pomorze Zachodnie dzięki uruchomieniu przez Scandinavian Airlines System połączenia lotniczego Kopenhaga – Szczecin – Goleniów.

Długo wyczekiwane loty na stałe wchodzą w rozkład skandynawskiego przewoźnika. Decyzja SAS to wsłuchanie się w potrzeby Pomorza Zachodniego. Wierzymy, że nowe połączenie wyzwoli zachodniopomorski potencjał turystyczny i biznesowy. Dla Skandynawów, a Duńczyków w szczególności, jesteśmy atrakcyjnym miejscem do robienia biznesu. Mają tu dobrych pracowników, sprzyjające warunki i pomocną administrację. Tym, czego brakowało, było właśnie szybkie połączenie lotnicze. – przekonywał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Po ponad 10 latach starań w końcu Pomorze Zachodnie oraz Danię scaliło stałe połączenie lotnicze, dostępne dla pasażerów pięć razy w tygodniu. Kierunek jest atrakcyjny zarówno dla duńskich turystów, których na Pomorzu Zachodnim nie brakuje przez cały rok, ale także dla Polaków, gdyż w Kopenhadze zlokalizowany jest hub linii lotniczej SAS, oferujący połączenie do ponad 200 miast na świecie.

Pomorze Zachodnie to ponad 180 kilometrów przepięknego wybrzeża Morza Bałtyckiego, malownicze plaże, piękne klify. Duńczycy chętnie odwiedzają nasze urokliwe miejscowości i uzdrowiska, korzystają z turystyki zdrowotnej. Pomorze Zachodnie rozsławiła przecież duńska reprezentacja podczas Euro 2012. Dzięki SAS, nasz region odkryje jeszcze więcej Duńczyków. – podkreślał Janusz Gromek.

SAS jest piątym przewoźnikiem latającym z i do Goleniowa. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów w 2018 roku obsłużył 598 tys. pasażerów (w 2014 roku było to 287.029 pasażerów).

Źródło: wzp.pl