17.8 C
Kołobrzeg
14 sierpnia 2020
Także.pl

Nowe autobusy „Urbino” wyjadą na kołobrzeskie drogi

 

8 nowoczesnych autobusów trafi do floty Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu.

Podpisano umowę na dostawę 8 autobusów dla Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu przez Solaris Bus&Coach.

– Jest to firma na miarę światową. – mówił przed podpisaniem umowy prezydent miasta Janusz Gromek, przypominając że producent autobusów Urbino sprzedaje swoje produkty do Dubaju i Włoch. Środki na zakup nowoczesnych autobusów udało się pozyskać w ramach strategii  Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Milion złotych miasto, jako pożyczę przekazało miejskiej spółce. – Planujemy ubiegać się o dofinansowanie na kolejnych 6 autobusów – zdradzał plany prezydent.

Dotychczas na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 5,8 miliona złotych (choć kwota może jeszcze wzrosnąć). Co stanowi 77% z kwoty łącznej 7,5 miliona złotych netto. (operujemy kwotami netto ponieważ podatek zostanie zwrócony, co wskazywał prezes Komunikacji Miejskiej Jan Warchoł.)

Komunikacja Miejska na chwilę obecną eksploatuje 13 autobusów z marki Solaris. Cała flota liczy 24 pojazdy. – Kilka, kilkanaście sztuk to już są wiekowe autobusy. Cieszymy się, że przyjdą nowe – mówił Jan Warchoł.

Dostawa 8 sztuk autobusów nastąpi 12 czerwca 2017 r. Autobusy będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w klimatyzacje dla pasażerów i kierowcy, kasowniki kartą płatniczą oraz w porty usb przy drzwiach. Cena jednego autobusu to 933 703 zł netto. W modelu użyto limitowane zespoły m.in. silnika. Żywotność autobusu to 15-18 lat. Autobusy mają wydłużoną gwarancję, bez limitu kilometrów.

Powiązane wpisy

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja

Parlamentarzyści wsparli kołobrzeski szpital. Przekazali środki ochrony osobistej

Redakcja

Gromek: sytuacja w kraju może być katastrofalna [wideo]

Redakcja