9.4 C
Kołobrzeg
20 września 2020
Także.pl

Nowa książka kołobrzeżanki Beaty Mieczkowskiej-Miśtak

Beata Mieczkowska-Miśtak zabiera czytelników w pełną sztormów, burz i mgły, niezwykle tajemniczą podróż do Kołobrzegu. Od okraszonej klimatyczną aurą niedopowiedzenia historii zdjęcia, które nie powinno istnieć, nie sposób się oderwać. 

Jak zobaczyć to, co niewidoczne? Tajemnica znikającego budynku przy porcie w Kołobrzegu.
To miała być formalność. Idę we wskazane miejsce, spisuję adres i wysyłam maila. Takie z pozoru proste zadanie dostałam od mojego przyjaciela Rajmunda, który pokazał mi na swoich zdjęciach pewien obiekt i poprosił o jego zlokalizowanie. Ta misja zmieniła jednak wszystko, co do tej pory wiedziałam. Gdybym mogła przewidzieć, że zlecenie okaże się tak skomplikowane, pewnie nie zgodziłabym się. Poradziłabym Rajmundowi, żeby sam sobie odnalazł to, co sfotografował. Z drugiej strony czułam, że nie mogę się poddać. Przeszukiwałam cały Kołobrzeg. Kusiło mnie poznanie tajemnicy znikającego budynku. Dotarłam do ludzi, którzy o nim opowiedzieli. Byli też tacy, którzy go namalowali, a nawet sfotografowali. Wiedziałam, że istniał, tylko z jakiegoś powodu nie mogłam go zobaczyć. Wiedziałam też, że musiał być mocno powiązany ze sztormami na Bałtyku…

Beata Mieczkowska-Miśtak: Autorka blogu “Słowa i smaki”. Dlatego najchętniej albo pisze, albo gotuje. Kiedy tego nie robi spotyka się z ludźmi, aby opowiadać im o swoich pasjach i dzielić się z nimi wiedzą, doświadczeniem i pozytywną energią. Pracowała jako dziennikarka. Wydała trzy tomiki poezji: „Wyrwane z niepamięci” – 2005, „Drugi reżyser” – 2010 i „Wędrówki” – 2010. Była pomysłodawcą i redaktorem prowadzącym „Smacznego Kołobrzegu” – pierwszej kołobrzeskiej książki kulinarnej w języku polskim, któa ukazałą się pod patronatem WDK. Pracuję nad kolejną pt. „Niedźwiedź morski”. Opracowała i sfotografowała przepisy na ponad trzydzieści potraw ze śledzia.