20 C
Kołobrzeg
12 sierpnia 2020
Także.pl

Nietrzeźwy 55-latek spowodował kolizję

55-letni mieszkaniec Kołobrzegu został zatrzymany przez policjantów w Kołobrzegu po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości.

18 kwietnia przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu interweniowali przy ulicy VI Dywizji Piechoty w związku z kolizją. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia – jadący w Zieleniewie samochód osobowy marki Mitsubishi uderzył w poprzedzający go samochód marki Opel, a następnie odjechał w kierunku Kołobrzegu. Na ul. VI Dywizji Piechoty ponownie zderzył się z pojazdem tym razem marki Toyota. Z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych pojazd zatrzymał się. Natychmiast skierowano w rejon ucieczki kierowcy patrol Ogniwa Ruchu Drogowego który zatrzymał 55-letniego mieszkańca Kołobrzegu. Po przebadaniu kierowcy Mitsubishi okazało się, że w jego organizmie jest ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.