10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl

Niedługo Pola Nadziei

Pola Nadziei to akcja, której celem jest propagowanie idei hospicyjnej w społeczeństwie oraz pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów.

15 kwietnia 2018 roku wolontariusze będą prowadzili na terenie Kołobrzegu zbiórkę publiczną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Hospicjum Domowego. Wolontariusze w żółtych koszulkach, z oznaczonymi puszkami Hospicjum i żonkilami będą kwestować na terenie miasta. W tym roku po raz pierwszy, w ramach Pól Nadziei, zorganizowany zostanie kiermasz, w którym weźmie udział 6 szkół średnich: Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza oraz Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Podczas kiermaszu przed Ratuszem w godzinach 11:30 – 15:00 szkoły będą kwestowały na rzecz Stowarzyszenia sprzedając przygotowane przez siebie wyroby m.in.: ciasta, grochówkę, chleb ze smalcem.

Wszyscy, którzy chcą zostać Wolontariuszami w ramach Pól Nadziei muszą zgłosić się poprzez formularz internetowy, który jest umieszczony TUTAJ Wolontariusza na Pola Nadziei zgłosić może jedynie osoba pełnoletnia – rodzic lub prawny opiekun dziecka.