10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl

Najpierw radni, teraz urzędnicy

Komenda Wojewódzka Policja w Szczecinie wezwała urzędników kołobrzeskiego magistratu do złożenia wyjaśnień ws. domniemanej korupcji wśród radnych miejskich.

Prezydent Miasta Janusz Gromek, Zastępca prezydenta ds. Społecznych Jacek Woźniak, protokolantka oraz dwie osoby z wydziału architektury dostały wezwanie ws. złożenia wyjaśnień odnośnie uchwał dot. dzielnicy uzdrowiskowej.

– To naturalna konsekwencja. Najpierw wyjaśnienia złożyli radni, teraz urzędnicy, którzy pracowali przy projektach uchwał– wyjaśnia Michał Kujaczyński, rzecznik Prezydenta Miasta. Urzędnicy mają się w spotkać z policjantami jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Krzysztof Plewko na zorganizowanej konferencji prasowej poinformował, że otrzymał informacje od jednego z radnych, że brane miały być korzyści majątkowe przez kilkoro osób z Rady Miasta. Radni mieli w ten sposób „sprzedawać” uchwały ws. zmian w planie zagospodarowania w dzielnicy uzdrowiskowej. Krzysztof Plewko miał być szantażowany.

Sprawa miała dotyczyć radnych z nieistniejącego już klub Porozumienia dla Kołobrzegu oraz jednej osoby spoza Rady Miasta. Dotychczas prokuratura nie postawiła nikomu zarzutów.