21.1 C
Kołobrzeg
5 sierpnia 2020
Także.pl

Najlepsi młodzi sportowcy nagrodzeni

W Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2018 uzyskali najlepsze wyniki sportowe.

Ośmiu zawodników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu odebrało z rąk Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego  stypendia sportowe za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. 

W tym roku stypendia wypłacane będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy od maja do lipca 2019 roku. Stawka bazowa stypendium dla zawodnika wynosi 500,00 zł miesięcznie. Wręczając stypendia Starosta wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Heleną Rudzis-Gruchałą, pogratulowali młodym sportowcom wytrwałości, zaangażowania i poświęcenia. Podziękowania skierowali również do rodziców oraz trenerów za wsparcie i trud włożony w wychowanie młodych sportowców.

Stypendyści sportowi Starosty Kołobrzeskiego I stopnia:
Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sztorm:

  • Małgorzata Grzywińska – III miejsce na 100 m w Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20, VII miejsce na 100 m w Finale B w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, III miejsce na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego;
  • Kinga Waleriańczyk – III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w chodzie na 3 km;
  • Adrianna Meszczyk – III miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w biegu sztafetowym 4×100 m w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych;
  • Jan Gałgański – VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w skoku w dal, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Gminny Klub Szachowy „Solny”:

  • Julia Antolak – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18, V miejsce w Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych do lat 18, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach klasycznych, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych.

Klub Sportowy Szczerek Fight Team:

  • Helena Wojakowska – I miejsce w Mistrzostwach Polski Ricardo Cavalcanti BJJ, II miejsce w Europen Champion Schip CBJJP w kategorii Gi i No-Gi, I miejsce w Turnieju Swanson JJ CUP, I miejsce w Winter Open 2018 Gi i No-Gi Jiu Jitsu.

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie:

  • Kazimierz Ciołek – II miejsce w Pucharze Polski Północnej Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Mistrzostwach Polski Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Polski Teakwon-do, I miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do, III miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do.

Stypendystą sportowym Staroty Kołobrzeskiego II stopnia został:

  • Szymon Markowski zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w piłce siatkowej.

 

Powiązane wpisy

Marszałkowskie wsparcie na modernizację infrastruktury sportowej. W tym roku skorzysta gościński „Rataj”

Redakcja

Zmiany w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego

Redakcja

Przyłbice ochronne dla kołobrzeskich przedszkoli

Redakcja