3.9 C
Kołobrzeg
8 kwietnia 2020
Także.pl

Najbardziej popularne rozrywki Polaków w 2016 roku

Podsumowanie najciekawszych i najchętniej wybieranych w minionym roku rozrywek serwisu Prezentmarzeń pokazuje, że Polacy wybierali głównie atrakcje dostarczające silnych emocji zarówno w postaci sportów ekstremalnych jak i bezpieczniejszych rozrywek.

Jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń, obok różnych form standardowej aktywności fizycznej wciąż jednak rośnie w Polsce popularność sportów ekstremalnych. W okresie ostatniego roku ilość usług związanych z realizacją tego typu rozrywek wzrosła aż o ponad 45%. Wśród miłośników mocnych doznań dominują kategorie dyscyplin: w powietrzu oraz w wodzie. W ostatnim roku pojawiły się również atrakcje, dla mniej odważnych, dostarczające jednak podobnej dawki adrenaliny.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Jedną z ulubionych atrakcji w 2016 roku był lot w tunelu aerodynamicznym. To rozrywka dla każdego, bez względu na wiek. Swobodne balansowanie w specjalnie przygotowanej przestrzeni to niecodzienna atrakcja, która umożliwia przeżycie podobnych wrażeń, co podczas skoku ze spadochronem. Pod czujnym okiem instruktora, ubrani w kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki, można poczuć stan nieważkości, podobnie jak skok ze spadochronem z wysokości 4 tysięcy metrów.

Dream Jump

dream_jump_ekstremalny_skok

Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, połowa Polaków przynajmniej raz w życiu miała okazję spróbować sportów ekstremalnych, wśród których największą popularnością cieszą się dyscypliny wykonywane w powietrzu. W ubiegłym roku poza skokami ze spadochronem czy na bungee królował nowy trend – dream jump, czyli ekstremalny skok z dużej wysokości z maksymalnie wydłużonym czasem swobodnego spadania. Fani tego rodzaju sportu mogą poczuć efekt swobodnego spadania przez niemal 90% całego lotu, wykonując w trakcie dodatkowo dowolne akrobacje. W Polsce znajduje się najwyższy europejski obiekt, na którym można wykonać taki ekstremalny skok.

FlyBoard

flyboard_prezentmarzen_3

Inną atrakcją wyzwalającą adrenalinę jest FlyBoard, czyli ewolucje na wodzie. Stosunkowo nowa dyscyplina od razu podbiła serca fanów sportów wodnych i nieco mocniejszych wrażeń. Sprzęt umożliwia latanie nad wodą, skoki delfina, pływanie pod wodą z dużą prędkością, a nawet wykonywanie skomplikowanych ewolucji w powietrzu dzięki butom, podłączonym giętką rurą do skutera wodnego. Zasysają one wodę z turbiny, co powoduje powstanie ciśnienia i wybija śmiałka na kilka metrów w górę. W trakcie lotu nad taflą wody można wykonywać różnego rodzaju akrobacje, kończąc je na nurkowaniu. Chociaż na początku nauka utrzymania równowagi wymaga chwili cierpliwości, efekty są niepowtarzalne.

Pokój furii

Najbardziej popularne rozrywki Polaków w 2016 roku

Dla osób lubiących wyzwalać emocje powstał tzw. pokój furii, który od razu stał się jedną z najciekawszych atrakcji minionego roku. To miejsce, w którym można odbyć 30 minutową „niestandardową sesję terapeutyczną” przy użyciu kija baseballowego, łomu lub młotka i zdemolować bez żadnych konsekwencji wyposażenie pokoju. Stresująca praca, ciągły brak wolnego czasu oraz zmęczenie i życie w  pośpiechu sprawiają, iż stajemy się coraz bardziej zirytowani. Negatywne emocje są blokadą dla pozytywnego samopoczucia, dlatego tak ważne staje się wyładowanie stresu i napięcia. Pokój furii pozwala pozbyć się złej energii.

Escape room

Najbardziej popularne rozrywki Polaków w 2016 roku

Tajemniczy pokój zagadek to nowa zabawa, która cieszyła się coraz większą popularnością. Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne by pokój opuścić. Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Celem uczestników jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wyjść z pokoju. To emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie, a także dostarcza dużą dawkę adrenaliny.