11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Muzeum Narodowe w Szczecinie nominowane do EMYA

Europejskie Forum Muzeów ogłosiło nominacje do kolejnej edycji EMYA – Europejskiej Nagrody Muzealnej Roku. Wśród 39 kandydatów znalazło się Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Nominacja została przyznana za działalność Muzeum Narodowego w Szczecinie-Centrum Dialogu Przełomy. Nagroda EMYA przyznawana jest od 1977 roku przez Europejskie Forum Muzeów European Museum Forum). Celem tego wyróżnienia jest dostrzeżenie najcenniejszych wydarzeń w europejskim sektorze muzealnym i zachęcenie do wprowadzania innowacji w muzeach.

Europejskie Forum Muzeów (EMF) to niezależna organizacja pozarządowa, zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, której celem jest promowanie innowacji w muzealnictwie i zachęcanie do wymiany dobrych praktyk między muzeami w Europie. EMF działa pod auspicjami Rady Europy i prowadzi wiele projektów w obszarze kultury. Mając za sobą blisko czterdzieści lat doświadczeń, jest jedną z wiodących europejskich organizacji na rzecz rozwoju publicznej jakości muzeów w Europie. Przedstawicielem EMF i promotorem konkursu EMYA w Polsce jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.