16.7 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl

Mundurowi o bezpieczeństwie nad wodą

Policjanci z kołobrzeskiej komendy, strażnicy miejscy i ratownicy WOPR spotkali się z turystami, którzy odpoczywają na plaży w Kołobrzegu. Z wczasowiczami mundurowi rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzić urlop.

W tym roku w sezonie letnim kołobrzescy policjanci wspólnie z ratownikami spotykają się z turystami w ramach projektu “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas akcji rozmawiali z odwiedzającymi nasze plaże wczasowiczami.

Policjanci i strażnicy przestrzegali wypoczywających przed nieodpowiedzialnym zachowaniem w czasie wolnym. Tłumaczyli między innymi to, jak ważne jest domykanie hotelowych okien i drzwi. Posiłkując się konkretnymi przykładami zdarzeń zanotowanych w Kołobrzegu zwracali uwagę turystów na to, że sami muszą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Aby nie dopuścić do kradzieży czy włamań czasami wystarczy zastanowić się nad tym, co się robi.

Policjanci tłumaczyli, że złodzieje pojawiający się w obrębie plaży wykorzystują tłum, hałas i stwarzaną im przez potencjalnych pokrzywdzonych okazję, żeby z pozostawionego bez dozoru leżaka czy koca zabrać to, co wpadnie im w oko.

Równolegle policjanci zwracali się do rodziców i opiekunów najmłodszych z apelem o pilnowanie pociech. Bywa, że maluchy bawiące się na plaży oddalają się od osób dorosłych. Wystarczy kilka minut, aby dziecko zgubiło się w tłumie plażowiczów.

W takich sytuacjach najłatwiej jest ustalić opiekuna w przypadku, gdy maluch ma na ręce założoną opaskę z zapisanym numerem kontaktowym. W przypadku gdy nie mamy opaski wystarczy na ręku dziecka flamastrem napisać numer telefonu do rodzica.

Uczestniczący w działaniach ratownicy przedstawiali zebranym turystom zasady korzystania z plaży i innych kąpielisk. W ślad za mundurowymi stanowczo zakazywali wchodzenia do wody w stanie nietrzeźwości.

info: KPP w Kołobrzegu