6.1 C
Kołobrzeg
8 kwietnia 2020
Także.pl

Miejsca rekreacji z dofinansowaniem

W Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podpisana została umowa o dofinansowanie operacji pn. Budowa terenów rekreacji i wypoczynku w Gminie Kołobrzeg w miejscowości Zieleniewo i Drzonowo.

Inwestycja będzie polegała na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej poprzez montaż elementów małej architektury oraz stworzeniu ciągów komunikacyjnych na terenach nieutwardzonych. Całkowity koszt realizacji zadania to 240.066,10 zł. Dofinansowanie pozyskane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w kwocie 151.241,00 zł. Wniosek o dofinansowanie został złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Siła w Grupie”.

Jeszcze w marcu wójt podpisał dwie umowy o dofinansowanie na realizację podobnych inwestycji polegających na stworzeniu miejsc rekreacji i wypoczynku w miejscowościach Budzistowo i Bogucino. Koszt całkowity dla poszczególnych inwestycji to:
1. Budzistowo „Relaksacja, harmonia, równowaga – zagospodarowanie przestrzeni publicznej polegające na stworzeniu miejsca rekreacji i wypoczynku „ – koszt całkowity – 179.775,00 zł wnioskowana kwota dofinansowania – 134.831,00 zł
2. Bogucino – „Ogólnodostępna strefa rekreacji i wypoczynku w Bogucinie szansą na integrację społeczności lokalnej” – koszt całkowity – 144.771,14 zł; wnioskowana kwota dofinansowania 108.578,00 zł

Powiązane wpisy

ZAZ-y uszyją ponad 40 tys. maseczek ochronnych. Bańkowska: zarząd województwa dokona zakupu tych maseczek [wideo]

Redakcja

Kolejne wydarzenia odwoływane i przekładane z uwagi na COVID-19

Redakcja

Bańkowska: chcemy wspomóc pracowników, którym grozi utrata pracy [wideo]

Redakcja