24.4 C
Kołobrzeg
14 sierpnia 2020
Także.pl

Marihuana i kokaina w samochodzie

Kołobrzescy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zatrzymanie podejrzanego i zabezpieczone ponad 1,3 kilograma marihuany i kokainy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie prowadzili działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 26 – latka. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd w rejonie ul. VI Dywizji Piechoty. Podczas przeszukania ujawnili przy mężczyźnie zawiniątka foliowe o wadze 10 gramów z zawartością kokainy. Sprawdzając dalej kryminalni znaleźli znaczną ilość marihuany o wadze 1,3 kilograma. 26-letni mieszkaniec Kołobrzegu został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kołobrzegu po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek prokuratora wydał decyzję o zastosowaniu wobec 26- latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.