11.1 C
Kołobrzeg
26 maja 2020
Także.pl

Maciej Wącior zwycięzcą turnieju szachowego w Dąbkach

Maciej Wącior wygrał V Turniej z Szachami przez Polskę, który rozgrywany był w dniach 20-30 sierpnia 2017r. w Dąbkach koło Darłowa.

Wyjazd na te zawody był udany dla całej szóstki zawodników Solnego, którzy oprócz solidnego tygodniowego treningu z Witalisem Sapisem przed zbliżającymi się eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski, zajęli wysokie miejsca w swoich grupach wiekowych.

Zawody w Dąbkach były rozgrywane tradycyjnie już w kilku grupach turniejowych i tak, jak już wspominaliśmy w najsilniejszym turnieju – open A – „Z szachami przez Polskę” zwycięzcą okazał się 18-letni zawodnik GKSz Solny Zieleniewo Maciej Wącior. Zawodnik Solnego w dziewięciu rozegranych partiach w turnieju zdobył 7 punktów (5 wygranych i 4 remisy). Bardzo cieszy dobra postawa zawodnika, który w tym roku kończy wiek juniora, a dodatkowo swoim występem wypełnił ostatnią normę na kandydata na mistrza krajowego. Dziewiąte miejsce w tym turnieju zdobył 14-latek Miłosz Rogala. Junior Solnego przed zawodami rozstawiony był z numerem 14 według swojego rankingu, a zawody zakończył z dorobkiem 5 punktów na miejscu 9.

W turnieju Open B – „Z szachami przez Polskę” startowała nasza 14-latka Julia Nowicka, która z dorobkiem 4,5 punktu zajęła 10 miejsce w turnieju.

Równolegle z turniejami Open w Dąbkach rozgrywane były XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych.
W grupie klasy I-II drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Hanna Arabas, która w 9 rozegranych partiach zdobyła 5 punktów.

W grupie klas III-IV trzecie miejsce z dorobkiem 6 punktów zajął Michał Kuczyński, a miejsce 12 Mikołaj Szydłowski, który zgromadził na swoim koncie 4,5 punktu w 9 partiach.

Gratulacje za dobry występ w Dąbkach należą się wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za ich dobry występ w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2018.

info i foto: gmina.kolobrzeg.pl