20.6 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl
Image default

Lenka potrzebuje nas ponownie

Lenka Mazurek (lat 6, Ustronie Morskie), urodziła się by na chwilę spojrzeć na świat, potem rozpoczęła się walka o to, by zostać przy mamie. Ta okrutna walka trwa do dzisiaj. Życie Lenki to ciągła walka – dziewczynka cierpi na bardzo rzadkie schorzenia: malformację Chiariego i zespół Crouzona, pokonała siatkówczaka, ma za sobą bardzo dużo operacji, dzięki którym żyje.

6 maja tego roku, Lenka miała wykonany rezonans magnetyczny główki i wynik badania pokazał, że Lenka pilnie wymaga kolejnej operacji, aby ratować jej wzrok, słuch, a przede wszystkim życie! Ciasnota, która występuje w główce, jest bardzo niebezpieczna dla życia Lenki.Tylko w porę przeprowadzona operacja, polegająca na powiększeniu czaszki, może uratować dziecko. Już teraz ciasnota daje o sobie znać, powodując potworne bóle głowy, które występują coraz częściej i są coraz silniejsze.Ratunek dla Lenki jest w Stanach Zjednoczonych, u dr Fearona. Lekarz ten od ponad 20 lat leczy dzieci z Zespołem Crouzona z całego świata. Dwa razy ten lekarz niemal w ostatniej chwili ocalił Lenkę.

Teraz wszystko zaczyna się od nowa – Lenka cierpi, a jej mama razem z nią.  Operacja musi odbyć się jak najszybciej, aby nie dopuścić do poważnych powikłań neurologicznych, które powoduje ciasnota wewnątrz główki Lenki, dlatego zabieg planowany jest na lipiec 2019. Środki na operację są, jednak potrzebne są pieniądze na transport medyczny – przelot z asystą medyczną, która jest niezbędna podczas podróży lotniczej z Lenką.

LINK DO ZBIÓRKI

Powiązane wpisy

OSP Charzyna organizuje zbiórkę dla medyków

Redakcja

Skorzystaj ze wsparcia dla opiekunów faktycznych

Redakcja

Walentynki dla Darka

admin

Zostaw komentarz