Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

LaPassion piąty w ogólnopolskich zawodach akrobatycznych

W niedzielę 12 maja w Inowrocławiu odbył się Międzywojewódzki Turniej Pomorza i Kujaw „Akro i Sól” w Akrobatyce Sportowej. Kołobrzeski zespół zajął piąte miejsce.

Kołobrzeska Akademia Akrobatyki uplasowała się na 5 pozycji w punktacji drużynowej. – To dla nas spory sukces – mówią trenerki Marta Kuchna i założycielka Akademii Magdalena Kozak. Akrobatki zdobyły łącznie 10 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 2 medale brązowe. Na Turniej z Kołobrzegu pojechało 27 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach. II miejsce w dwójkach dziewcząt kl. III zajęły Zofia Hok i Joanna Sudnikowicz, V miejsce Oliwia Maciejewska i Maja Kaszuba. W pierwszej szóstce były również: Kornela Głuszkowska i Kinga Kubiak oraz Natalia Szymanowicz i Zuzanna Szymanowicz.  III miejsce w trójkach dziewcząt kl. III zajęły Paulina Kiełbasa, Patrycja Kaszuba i Zuzanna Szymanowicz. II miejsce w trójkach kl. Młodzik zajęły Alicja Jaszewska, Aniela Popiół i Hanna Blumensztejn oraz V miejsce Beata Cięszczyk, Aleksandra Borodziuk i Zofia Niemaszyk. W dwójkach dziewcząt kl. Młodzik II miejsce ex  aequo zajęły Gabriela Kaszuba i Aleksandra Borodziuk wraz z Oliwia Szmit i Beata Cięszczyk.

Prócz Akrobatyki Sportowej LaPassion rywalizował również w konkurencji Fitness, gdzie srebro wywalczyła swoim układem Oliwia Maciejewska, zaś medal brązowy – Zofia Hok.