Kołobrzeg
25 października 2020
Także.pl

Kotwica wygrywa. Udany debiut 15-latka (FOTO,VIDEO)

W meczu inaugurującym piątą kolejkę spotkań trzeciej ligi kołobrzeska Kotwica pokonała na własnym stadionie drużynę Centry Ostrów Wielkopolski 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków biało-niebieskich. Kołobrzeski zespół od początku dominował na boisku i stwarzał groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Przewaga miejscowych udokumentowana została golem w 28. minucie. Wtedy to Łukasz Kacprzycki przedarł się lewą stroną boiska i dograł piłkę w pole karne do Mateusza Świechowskiego. Nasz rudowłosy pomocnik zachował w tej sytuacji zimną krew i pewnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał golkipera gości. Po zdobytej bramce nasza drużyna oddała inicjatywę przyjezdnym i gra przeniosła się na połowę Kotwicy. Do przerwy wynik się nie zmienił i do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Już po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy prowadziliśmy 2:0. Tym razem rolę się odwróciły – asystował Świechowski, a bramkę strzelił Kacprzycki. Przewaga kołobrzeskiej drużyny rosła z każdą minutą, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać szybkie i składne akcje kołobrzeskiej drużyny. W 80. minucie meczu na boisku pojawił się debiutant w naszej drużynie, 15-letni kołobrzeżanin Szymon Cybulski. Ponad dziesięć minut szans, które otrzymał pokazało jak wielki potencjał drzemie w tym młodym zawodniku. Jego kąśliwe uderzenie z przed pola karnego z trudem obronił golkiper gości a następnie miał bardzo duży udział przy bramce na 3:0 Mateusza Czapłygina w doliczonym czasie gry.

Zwycięstwo z Centrą Ostrów Wielkopolski osiągnięte w dobrym stylu cieszy. Powód do dumy mamy również z debiutu piętnastoletniego kołobrzeżanina. Zespół zaczyna lepiej rozumieć się na boisku a to podnosi atrakcyjność widowiska i zadowolenie wśród kibiców. Z pewnością czas pracuje na korzyść naszej drużyny, która ciągle się zgrywa.

Kotwica Kołobrzeg – Centra Ostrów Wielkopolski 3:0 (1:0)
Bramki : 1:0 Mateusz Świechowski 28’, 2:0 Łukasz Kacprzycki 50’, 3:0 Mateusz Czapłygin 90’
Skład Kotwicy :
1.Marcin Michalak, 10.Tomasz Rydzak, 3.Tomasz Wypij, 19.Mateusz Słodowy, 22.Wiktor Witt, 77. Andrzej Łyszyk, 6.Michał Danilczyk, 7.Łukasz Kacprzycki,(80′ 8. Łukasz Szymański) 93. Michał Michurski (80’15.Szymon Cybulski) 18. Mateusz Świechowski,(73′ 32. Mateusz Czapłygin), 99. Krzysztof Zaremba,(63’ 11. Łukasz Włodarczyk)

info i video: MKP Kotwica Kołobrzeg

Stawimy na swoich !!!!Po 16 letnim Mateuszu Zaniewiczu debiut w pierwszym zespole Kotwicy Kołobrzeg zaliczył o rok młodszy Szymon Cybulski. Szymon Cybulski urodził się 17 czerwca 2002 roku, jest uczniem 3 klasy Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu. Związany od 2009 roku z Kotwicą następnie, AP Kotwica . Kapitan i najlepszy strzelec zespołu trampkarzy 29 bramek w ubiegłym sezonie. Etatowy zawodnik kadr wojewódzkich. Szymon był i jest pod obserwacją takich klubów jak : Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin. Ostatnio zainteresowanie jego osobą wyraził trener kadry narodowej U-16 Przemysław Małecki. Powodzenia Szymon !!!