Kołobrzeg
13 lipca 2020
Także.pl

Kotwica wygrywa u siebie

W pierwszym wiosennym spotkaniu przed własną publicznością zespół Kotwicy Kołobrzeg pokonał drużynę Wdy Świecie 3:1.

Już w początkowej fazie meczu gospodarze objęli prowadzenie. W 6. minucie piłkę w pole karne przyjezdnych posłał Łukasz Kacprzycki, a Ołeh Majik dostawiając nogę chytrym strzałem pokonał golkipera gości. Szybko zdobyta bramka uśpiła nieco gospodarzy i w 23. minucie jedna z nielicznych akcji Wdy zakończyła się wyrównującym golem. Nasz zespół ponownie wyszedł na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 39. minucie Wiktor Witt zagrał futbolówkę w szesnastkę gości, dośrodkowanie przedłużył Majik a całość wykończył Krzysztof Wołkowicz umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki przyjezdnych. Druga odsłona spotkania przez długi czas nie przynosiła zmiany wyniku. Dopiero wejście Łukasza Włodarczyka na dwadzieścia minut przed końcem meczu rozruszała ofensywę kołobrzeżan. W tym okresie nasza drużyna stworzyła sobie kilka wyśmienitych sytuacji, niestety w najważniejszych momentach brakowało skuteczności. Kropkę nad i gospodarze postawili w doliczonym czasie gry. Dwójkowa akcja zawodników, którzy razem pojawili się na boisku w drugiej części meczu zakończyła się trzecim golem dla Kotwicy. Najpierw Andrzej Łyszyk odebrał piłkę pod własnym polem karnym, następnie przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i wyłożył ją Włodarczykowi. Ten ostatni z dużym spokojem pokonał bramkarza gości i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Kotwicy.
Sobotnie zwycięstwo pozwoliło drużynie awansować na drugie miejsce w tabeli. Jest to najwyższa pozycja jaką zajmował zespół od początku trzecioligowych rozgrywek.

Kotwica Kołobrzeg – Wda Świecie 3:1 (2:1)
1:0 Ołeh Majik 6’, 2:1 Krzysztof Wołkowicz 39’, 3:1 Łukasz Włodarczyk 90’
Skład Kotwicy : 12. Patryk Brzozowski, 4. Mateusz Czapłygin, 14. Tomasz Wypij, 19. Mateusz Słodowy, 23. Wiktor Witt, 11. Michał Danilczyk, 8. Łukasz Szymański(87’ 22. Radosław Bukacki), 7. Łukasz Kacprzycki, 16. Krzysztof Wołkowicz(68’ 20. Łukasz Włodarczyk), 15. Patryk Szczepański(68’ 24. Andrzej Łyszyk), 27.Ołeh Majik(52’ 17. Daniel Gołębiewski)