24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Kopernik najlepszy w Polsce!

Drużyna I LO im. Mikołaja Kopernika zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od 22 do 24 maja reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika rywalizowała o miano Drużynowego Mistrza Polski w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju był Opolski Związek Szachowy, a sędzią głównym arbiter klasy międzynarodowej FIDE Rafał Siwek. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika + 10 sekund na ruch.

Drużyna z Kołobrzegu była faworytem turnieju, jednak niespodziewanie w czwartej rundzie ulegli II LO w Opolu 1.5:2.5. Od tego momentu zawodnicy nie przegrali żadnego drużynowego pojedynku i ostatecznie mogli cieszyć się ze złotego medalu. Na uwagę zasługuje fakt, że Julia Antolak uzyskała komplet 11 punktów i zdobyła złoto na kobiecej szachownicy. Świetnia spisał się również Tobiasz Smal, który na drugiej desce także zdobył złoty medal uzyskując 9.5 punktu z 11 partii. Zawodnik nie przegrał żadnej partii, trzy razy remisował. Poziomem nie odstawał również Maciej Wącior, który na pierwszej szachownicy uzyskał 9 punktów i zdobył srebro.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Wącior, Tobiasz Smal, Arkadiusz Janowski i Julia Antolak. Opiekunem zespołu był Leszek Pytel.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin