13.3 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl
Image default

Kopernik mocno poza średnią w kraju – jak poszły wyniki maturalne tegorocznym absolwentom?

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur w kraju. 86,4% absolwentów liceów uzyskało pozytywny wynik, 8,9% ma prawo do poprawki, nieco gorsze wyniki uzyskali absolwenci technikum. Zdało 70,5%, ale 19,7% ma szansę na poprawkę.

Obecnie maturzyści są zobowiązani do zdawania aż trzech przedmiotów pisemnych – z języka polskiego, obcego nowożytnego oraz matematyki. Mogą wybrać poziom podstawowy lub dla chętnych – rozszerzony. Ustne są przewidziane tylko dwa – z języka polskiego i obcego nowożytnego. Patrząc na średnią w kraju, 80,5% maturzystów może rozpocząć wakacje lub rekrutacje na studia. Jednak czy wyniki są zadowalające?

Średni wynik w kraju z języka polskiego na poziomie podstawowym wynosi 52%, z matematyki 58%, a z języka angielskiego, który był najczęściej wybierany 72%. Jakie wyniki uzyskali uczniowie I LO im. Mikołaja Kopernika?

Kopernik powyżej średniej

Ogółem 99% maturzystów uzyskało pozytywny wynik. Średnia z pisemnych egzaminów również była na bardzo dobrym poziomie. Z języka polskiego absolwenci uzyskali średnią na poziomie 56% (4% lepszy wynik od ogólnego wyniku w skali ogólnopolskiej). Z języka angielskiego – aż 88%, natomiast z matematyki o 20% lepszy wynik od średniej w kraju, czyli 78%.

Warto dodać, że uczniowie I LO im. M. Kopernika uzyskali najlepszy wynik zdawalności w Kołobrzegu. W Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza matury zdało 94% uczniów, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich 83% natomiast w Zespole Szkół Morskich 78%.

Powiązane wpisy

Święto “Kopernika”

Redakcja

Uczennice Kopernika wyróżnione

Redakcja

Wyróżnieni uczniowie Kopernika

Redakcja

Zostaw komentarz