24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Koncert z cyklu RCK PRO JAZZ

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejny koncert z cyklu RCK PRO JAZZ.

24 lutego 2019 (niedziela) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej RCK wystąpi Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade feat. Freddie Hendrix – „Amerykański jazz z polską duszą”. Koncert promujący najnowszy album muzyczny „In Our Own Way”.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie RCK,

W programie autorskie aranżacje muzyki polskiej – Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada oraz kompozycje własne uzupełnione światowymi standardami Dave Brubeck’a.

Muzycy:
Freddie Hendrix (USA) – trąbka
Sylwester Ostrowski (PL) – saksofon
Miki Hayama (JPN) – fortepian
Dominique Sanders (USA) – bas
Eric Allen (USA) – perkusja

Jazz obecnie ma bezwzględnie zasięg międzynarodowy. Artyści zewsząd tworzą muzykę, która czyni jazz syntezą kultur z całego globu. Polska w szczególności stała się częścią jazzowego rozkwitu od czasu, gdy Dave Brubeck odbył tournée po kraju w 1958 roku w szczytowej fazie Zimnej Wojny i stał się jednym z pierwszych amerykańskich „ambasadorów jazzu”. Kiedy grał swoją kompozycję „Dziękuję”, hołd dla Fryderyka Chopina, publiczność wybuchła radością, a jazz stał się symbolem międzynarodowej współpracy.

Teraz, sześćdziesiąt lat później, polski saksofonista Sylwester Ostrowski zjednoczył swoją międzynarodową brygadę, kwintet muzyków z Polski, Japonii, Afryki i USA, którą na albumie „In Our Own Way” wspiera syn Brubecka Darius i trzy wybitne wokalistki, aby świętować 100 lat polskiej niepodległości i uhonorowanie kultowego Kwartetu Brubecka i połączenia tego amerykańskiego i polskiego jazzu. Rezultatem jest swingujący zestaw utworów, które ucieleśniają hard bop, cool jazz, amerykańskie, polskie i japońskie piosenki oraz klasyczną muzykę, które pięknie łączą się w utwory i historie. Ostrowski do Jazz Brigade odnosi się jak do „wielokulturowego dialogu artystycznego”, a muzyka kwintetu ma wiele korzeni. Stanowi mocne przesłanie i zapewnia świetne wrażenia.

Powiązane wpisy

Dyrektor RCK złożył rezygnację

Redakcja

Kołobrzescy artyści dla kołobrzeżan. Posłuchaj covera w wykonaniu lokalnych muzyków [wideo]

Redakcja

Oda do radości z okazji 1 maja. 16 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej [wideo]

Redakcja