17.2 C
Kołobrzeg
18 września 2020
Także.pl

Kołobrzeskie Pegazy Kultury – zgłoś swój wniosek

Od wtorku 30 kwietnia 2019 roku Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski rozpoczyna przyjmowanie wniosków do tegorocznych Nagród Starosty “Kołobrzeskich Pegazów Kultury”. Swój wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 24 maja 2019 roku.

Już po raz dziewiąty Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane zostaną w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w latach ubiegłych, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże “K”, ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

“Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy z Państwa może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną przez Państwa osobę. Liczymy na wnioski organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. Jeśli znacie Państwo takich działaczy kultury, zgłaszajcie! Niech Powiat Kołobrzeski promuje swoje rodzime talenty!” – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także – aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 31 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas dziewiątego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Wnioski należy składać w Kancelarii Ogólnej pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do 24 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl
Wszelkie informacje mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133, 191.

Wniosek

Powiązane wpisy

Akty mianowania nauczycieli

Redakcja

Wydział Komunikacji wznawia obsługę interesantów. Awaria została usunięta

Redakcja

Drugi dzień utrudnień w Starostwie. Nie ma możliwości załatwienia spraw w systemie CEPiK

Redakcja