21.1 C
Kołobrzeg
5 sierpnia 2020
Także.pl

Kołobrzeski szpital zyskał dodatkowe środki

Kołobrzeski Szpital Regionalny otrzymał kolejne środki na inwestycję w ramach których przebudowany zostanie Zakład Diagnostyki Obrazowej i Izba Przyjęć, Laboratorium Analityczne oraz Centralna Sterylizatornia.

Urząd Marszałkowski przekazał kolejne środki na inwestycje w podległych jednostkach. Kołobrzeski szpital, tak jak placówki w Koszalinie, Gryficach i Szczecinie otrzyma dofinansowanie, które pozwoli podnieść poziom lecznictwa.  Przyznane dofinansowanie to efekt wniosków złożonych przez dyrektorów szpitali, którzy wskazali w nich na konieczność przeprowadzenia działań w swoich lecznicach. Wsparcie musi zostać wykorzystane w bieżącym roku.

Przyznane środki przeznaczone zostaną na zabezpieczenie w 2019 roku wkładów własnych dla prowadzonych z unijnym dofinansowaniem RPO inwestycji. Lecznica w Kołobrzegu przeznaczy 417 tys. zł na przebudowę Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Izbę Przyjęć, Laboratorium Analitycznego oraz Centralnej Sterylizatornii. Koszt całej inwestycji to 22,6 mln zł, wsparcie UE stanowi 18 mln zł.

W ramach pierwszej transzy środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, do kołobrzeskiej jednostki trafiło ponad 190 tys. zł., które pozwoli na nabycie za blisko 200 tys. zł nowoczesną karetka służąca do przewozu pacjentów.

Powiązane wpisy

Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

Redakcja

Małgorzata Grubecka będzie kierowała Regionalnym Szpitalem

Redakcja

Dyrektor szpitala odwołana

Redakcja