7.2 C
Kołobrzeg
30 października 2020
Także.pl
Image default

Kołobrzeski Rower Miejski znowu dostępny

Przerwa spowodowana wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania publicznych rowerów miejskich dobiega końca. Rowery miejskie są ponownie dostępne.

Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. Od środy rowery powróciły na swoje miejsce i są dostępne do użytku. 

Jak zapewnia operator Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego – Nextbike Polska – prowadzona będzie dezynfekcja newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. Jednoślady będą dezynfekowane przynajmniej dwa razy dziennie w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. 

Rower Miejski został uruchomiony w Kołobrzegu w czerwcu 2017 roku. W trzecim sezonie mieszkańcy i turyści łącznie wypożyczyli miejskie jednoślady ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60 procent wszystkich zeszłorocznych przejazdów. Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w ostatnim sezonie (od 1 marca do 25 listopada 2019 r.) skorzystał z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

Powiązane wpisy

Prezydent Anna Mieczkowska na kwarantannie

Redakcja

Blisko 5 tysięcy kołobrzeżan wyszło na ulice. Protestowali przeciwko PiS-owi [wideo]

Redakcja

Przerwy w dostawie wody przy ul. Kolejowej

Redakcja

Zostaw komentarz