Kołobrzeg
12 lipca 2020
Także.pl

Kołobrzescy strzelcy w Bydgoszczy

Do Bydgoszczy na Mistrzostwa Polski Open pojechała kołobrzeska kadra strzelecka w składzie Bożena Pankowska, Henryk Stranc, Jacek Niewęgłowski, Andrzej Borkowski i Krzysztof Łupina.

Zawody odbywały się od 1 do 3 września na obiektach Zawiszy. Mimo choroby i braku czasu na treningi jakie u niektórych zawodników wystąpiły, to  chęć rywalizacji była większa od tych przeciwności i stanęli oni na stanowiskach strzeleckich aby walczyć o mistrzostwo kraju. Były konkurencje gdzie do rywalizacji przystąpiło 99 osób z całej Polski. Najwyższe 4 miejsce zajął jedyny karabiniarz Jacek Niewęgłowski w konkurencji  z trzech postaw.  Z pistoletu pneumatycznego Krzysztof Łupina uplasował sie na 8 pozycji. W tej samej konkurencji nasza jedyna kobieta zajęła 12 miejsce. W górnej połówce startujących znaleźli się  również Andrzej Borkowski (25) w pistolecie na 50m ,oraz Henryk Stranc (25) pistolet pneumatyczny. Wszyscy ci zawodnicy już zdecydowali że za rok również pojadą na te zawody aby poprawić swoje i tak dobre pozycje.O wysokim poziomie zawodów świadczy fakt iż został pobity rekord polski z pistoletu centralnego zapłonu.