17.2 C
Kołobrzeg
18 września 2020
Także.pl

Kołobrzeg, moja mała ojczyzna

Za nami kolejna XVII już edycja Powiatowego Konkursu Historycznego – „Kołobrzeg, moja mała ojczyzna”. Konkurs odbył się 22 maja w muzealnej sali plafonowej.

Do rywalizacji konkursowej przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe nr 3, 4, 5, 6, 8 z Kołobrzegu oraz z Dźwirzyna. Tegorocznym tematem zmagań konkursowych była historia kołobrzeskiej twierdzy. Należy nadmienić, że muzeum już od kilku lat współorganizuje ten konkurs. Pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4, a przede wszystkim Panie Barbara Hordyjewska i Lilianna Michalska, które obecnie są współorganizatorem razem z Panem Piotrem Leszmannem – asystentem muzealnym. Konkurs był objęty patronatem honorowym Starosty Kołobrzeskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Uczestnicy konkursu mieli do indywidualnego rozwiązania krzyżówkę historyczną (składającą się z 17 haseł), za każde poprawnie rozwiązane hasło do krzyżówki był 1 pkt. Troje uczniów otrzymało za to zadanie 13 pkt. (Szymon Klejny Sp 4, Gabriela Rutkowska Sp 8 oraz Michalina Leszkiewicz Sp 6) oraz nagrody. Następnie pięć pytań pisemnych, dla każdej drużyny takie same. Na koniec drużyny otrzymały zestaw 10- ciu ilustracji (do odgadnięcia – co na nich jest).

Prezentujemy najlepsze trzy drużyny:
1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 4
Szymon Klejny
Kacper Liczmor 44 pkt.

2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
Gabriela Rutkowska
Norbert Kuchna 39 pkt.

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
Magdalena Łysiak
Michalina Leszkiewicz 34 pkt.

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Fundatorami upominków byli: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Gmina Miasto Kołobrzeg oraz Muzeum Oręża Polskiego.

info: muzeum.kolobrzeg.pl