Kołobrzeg
3 sierpnia 2020
Także.pl

Kolejny sukces Julii Iwan

Julia Iwan zajęła 2. miejsce w rywalizacji walk kumite i 3. w konkurencji kata podczas VII Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Limanowej.

17 czerwca 2017 roku w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów: Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju.

W tak prestiżowej imprezie brała udział Julia Iwan, mieszkanka gminy Ustronie Morskie, która występowała pod barwami swojego klubu Buntai z Kołobrzegu. W pierwszej kolejności rozegrano zmagania w kata. W konkurencji 10-11 lat w kategorii Julii startowało aż 37 zawodniczek. Runda eliminacyjna wyłoniła 4 najlepsze, a wśród nich znalazła się Julia Iwan. W finale zajęła 3. miejsce. Następnie odbyły się walki kumite dziewczynek 10-11lat -40kg. Mieszkanka gminy Ustronie Morskie pewnie dotarła do finału pokonując reprezentantkę Rosji, a następnie Ukrainy. Niestety w finale przegrała ze swoją rodaczką i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Czasami tak jest że nie dopisze nam szczęście. Czasami tak jest że jesteśmy zmęczeni po ciężkiej drodze. Czasami tak jest że czegoś zabraknie. Najważniejsze jednak jest to, że dajemy z siebie wszystko co tylko możliwe. Wynik tak naprawdę nie jest istotny, tylko to w jaki sposób do niego dążymy – komentują trenerzy.