22.8 C
Kołobrzeg
12 sierpnia 2020
Także.pl

Kolejni kierowcy zatrzymani za zbyt szybką jazdę. Rekordzista poruszał się z prędkością 113 km/h

Kolejni nietrzeźwi za kierownicą i amatorzy szybkiej jazdy wyeliminowani z ruchu drogowego. Tylko w miniony weekend na terenie powiatu kołobrzeskiego zostało zatrzymanych 2 nietrzeźwych kierujących oraz 3 piratów drogowych.

W ostatni weekend funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, podczas kontroli trzeźwości kierujących, ujawnili 2 przypadki jazdy „na podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 piratom drogowym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista poruszał się z prędkością 113 km/h.

Eliminacja nietrzeźwych kierujących to jedno z głównych zadań stawianych policjantom w Kołobrzegu wkraczającym do codziennej służby, a bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nietrzeźwym amatorom jazdy zostały zatrzymane prawo jazdy  i teraz staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym policjanci zatrzymają prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Oszuści podszywają się pod policjantów. Nie daj się oszukać

Redakcja

Grupa Speed ukarała kolejnego kierowcę

Redakcja

Policjanci edukowali w ramach akcji “Bezpieczne ogrody”

Redakcja