16.7 C
Kołobrzeg
13 lipca 2020
Także.pl

Kolejne inwestycje i remonty – sprawdź budżet 2017

9 głosów radnych wystarczyło, by uchwalić budżet miasta na 2017 rok.

Przez członków Platformy nazywany jest on budżetem kompromisu. Z kolei opozycja twierdziła, że nie jest on rozwojowy. Mimo to chwaliła za utrzymanie bezpłatnych toalet czy molo.

Według planów dochody miasta wyniosą ponad 233 miliony, natomiast wydatki sięgną 247 milionów. Prezydent Janusz Gromek mówił dziś, że jest to budżet dla Kołobrzeżan, stąd kolejne remonty ulic: Zdrojowej, Mickiewicza i Towarowej, a także Gierczak, Budowlanej oraz Czarnieckiego. Miasto zakupi także 14 autobusów dla Komunikacji Miejskiej. Powstać ma nowy deptak nadmorski od kortów tenisowych w stronę Kamiennego Szańca, a zmian doczeka się ścieżka rowerowa do Podczela. Rozpocząć ma się również budowa sali gimnastycznej przy SP 3. Z istotnych zmian warto podkreślić likwidację budżetu obywatelskiego, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W zamian każde z osiedli otrzyma po 30 tysięcy złotych z przeznaczeniem na drobne inwestycje dla mieszkańców.

Porozumienia dla Kołobrzegu Dariusz ZawadzkiRyszard Szufel Wioletta Dymecka Henryk Bieńkowski Sławomir Kargul Marek Młynarczyk Goście Artur Dąbkowski

 

Powiązane wpisy

Robert Biedroń przyjechał do Kołobrzegu. Spotkał się z mieszkańcami i turystami [wideo]

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja

W czwartek na ulicy Wylotowej będą prowadzone prace remontowe. Zamknięty zostanie odcinek drogi

Redakcja