18.9 C
Kołobrzeg
3 czerwca 2020
Także.pl

Kolejna konferencja PO

4 października PO zwołała konferencję prasową z przedstawicielami wszystkich szczebli samorządu i posłem. To powrót tego rodzaju spotkań z dziennikarzami po przerwie.

Platforma Obywatelska zwołała konferencję prasową na której pojawili się członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, prezydent Janusz Gromek, poseł Marek Hok i starosta Tomasz Tamborski. Marek Hok skupił się na in vitro.

Oczywiście z powodów ideologicznych, z powodów znanych samym sobie dla przedstawicieli PiS-u program, który był realizowany do 2016 roku (…) pierwszą decyzją ministra Radziwiłła został skasowany i wprowadzono program polegający na naprotechnologii, czyli metodzie, która praktycznie nie ma żadnego znaczenia jeżeli chodzi o poprawę płodności – mówił parlamentarzysta.

Anna Mieczkowska odniosła się do pogłosek o domniemanej likwidacji Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego Słoneczko. Poruszyła również kwestię plotek dotyczących zwolnień pielęgniarek z Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
Te informacje nie mają pokrycia w faktach. (…) Głównym problemem są niedojazdy dzieci do Słoneczka, czasem sięgają 50%. Kadra czeka, a NFZ nie kieruje dzieci do tej placówki – mówiła Anna Mieczkowska.

Tomasz Tamborski poinformował o postępach przy budowie stadionu lekkoatletycznego. Realizacja inwestycji zostanie opóźniona o 2, 3 tygodnie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zamówiono już nawierzchnie typu mondo.

Na ostatniej Olimpiadzie w Rio i Mistrzostwach Europy w Londynie używane były te same nawierzchnie. Niczego lepszego w obecnej chwili na świecie nie wymyślono – poinformował starosta.

Janusz Gromek skupił się na problemach z przetargami i remontach prowadzonych przez miasto. Prezydent odniósł się do nierozstrzygniętego przetargu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3.

Obiecuję, że budowa tej sali za mojej bytności będzie realizowana – mówił prezydent.

Kołobrzeska Platforma Obywatelska zapowiedziała cykliczne spotkania, które będą częścią kampanii wyborczej do zbliżających się wyborów samorządowych.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin