24.7 C
Kołobrzeg
7 sierpnia 2020
Także.pl

Kolejna edycja akcji “Jabłko czy cytryna”

Policjanci kołobrzeskiej drogówki wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim wzięli udział w akcji “Jabłko czy cytryna”poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim wspólnie z policjantami Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadziła akcję “Jabłko czy cytryna”. Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci. Za wzorową postawę uczniowie nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów ,stan trzeźwości i prędkość.

Większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymało jabłko . Jednak zdarzyli się i tacy, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Akcję wspólnie z dziećmi przygotowała dyrekcja Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Oszuści podszywają się pod policjantów. Nie daj się oszukać

Redakcja

Grupa Speed ukarała kolejnego kierowcę

Redakcja

Policjanci edukowali w ramach akcji “Bezpieczne ogrody”

Redakcja