17.2 C
Kołobrzeg
5 lipca 2020
Także.pl

Karta Mieszkańca zaprezentowana

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Anna Mieczkowska oraz jej zastępczynie – Ilona Grędas-Wójtowicz i Monika Foremna-Pilarska poinformowały o szczegółach Karty Mieszkańca. 

Na dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się jak ma wyglądać Kołobrzeska Karta Mieszkańca. Sztandarowy projekt Prezydent Anny Mieczkowskiej oraz Kołobrzeskich Razem ma zacząć obowiązywać od 1 lipca 2019 r. ma na celu rozwój oraz promocję Kołobrzegu, ułatwienie dostępu do usług i kultury dla mieszkańców oraz poprawę jakości życia kołobrzeżan.

 

Z karty będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec, który:
1. Jest zameldowany na pobyt stały na terenie Miasta Kołobrzegu,
2. Zamieszkuje na terenie Miasta Kołobrzeg i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Kołobrzegu ze wskazaniem Miasta Kołobrzeg jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to, czy osoba ta osiąga dochód.

Przedstawiony został także harmonogram działań, które należy podjąć, aby program wszedł w życie. W marcu maja zostać podjęte uchwały dotyczące kołobrzeskiego becikowego, opieki przedszkolnej, miejsc parkingowych dla kołobrzeżan, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży oraz osób powyżej 60-roku życia. W marcu podejmowane będą również rozmowy z przedsiębiorcami mające na celu wypracowania porozumienia, które przyniesie rabaty u usługodawców, w sklepach i gastronomii.
W kwietniu uchwałą zostanie zmieniony cennik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wprowadzone będą stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Poprzez zarządzenie prezydenta wejdzie preferencyjny dostęp do oferty RCK.
Na maj planowana jest uchwała w sprawie roweru miejskiego, wystosowane zostaną zapytania ofertowe na badania mammograficzne dla kobiet po 40 roku życia oraz wakacyjnej opieki dla dzieci.

 

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Częściowe zamknięcie ruchu w centrum miasta szansą na jego ożywienie?

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja