11.1 C
Kołobrzeg
19 września 2020
Także.pl

Już dziś “Cracovia” wyrusza do Polski

Polska Żegluga Bałtycka, której jednostki pływają pod marką Polferries, zakupiła bułgarski prom pasażersko-samochodowy, który będzie eksploatowany pod nazwą Cracovia.

W marcu PŻB zakupiło prom, który był użytkowany przez armatora Port Bułgaria West na Morzu Czarnym. Jednostka pod nazwą Drujba pływała między portem Burgas w Bułgarii i Batumi w Gruzji. Zdarzało się, że do linii dodawano rosyjski port Noworosyjsk.

CRACOVIA to bardzo młody prom, został wybudowany w 2002 r. Jednorazowo będzie mógł zabrać około 64 samochodów osobowych, 124 samochodów ciężarowych oraz 650 pasażerów i 55 osobową załogę. Przed wejściem pasażerów na statek, zostanie od poddany szybkiej konserwacji i malowaniu.  Remont powinien trwać nie dłużej niż trzy tygodnie. Modyfikacji ulegnie część pasażerska. Planujemy pomalowanie dziobu podobnie jak na Mazovii.  Armator zapowiada, że Cracovia będzie pływać na linii Świnoujście – Ystad od końca czerwca. Cracovia będzie znaczącym wsparciem nowo budowanego promu w szczecińskiej stoczni Gryfia. Będzie on oddany dopiero za trzy lata.