24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Julia Nowicka z awansem do Mistrzostw Polski 2018

W dniach 11-17.11.2017r. w Jastrzębiej Górze odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski, które były eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.

W zawodach startowała dwójka zawodników Solnego Grzybowo: Julia Nowicka i Miłosz Rogala. Czwarte miejsce w grupie dziewcząt do lat 16 zajęła Julia Nowicka uzyskując tym samym bezpośredni awans do Mistrzostw Polski 2018. Dwunaste miejsce wśród 52 startujących zawodników do lat 16 zajął Miłosz Rogala. Nasz junior był bardzo blisko awansu lecz zgodnie z regulaminem bezpośredni awans uzyskiwało pierwszych 10 zawodników. Na tą chwilę Miłosz jest drugim rezerwowym zawodnikiem w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

Turniej Niepodległości w Warszawie

11 Listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się tradycyjny Turniej Niepodległości rozgrywany w „W hołdzie założycielom II RP, twórcom jej potęgi szachowej”. W turnieju głównym wystąpiło 112 zawodników, w tym trójka reprezentantów Solnego Grzybowo: Julia Antolak, Kacper Karwowski i Jakub Gabryjałowicz. Zwyciężył GM Michał Olszewski (Akademia Szachowa Gliwice), który zdobył 7,5 pkt./9, tyle samo co drugi GM Krzysztof Jakubowski (KSz Silesia Racibórz). Trzecie miejsce zajął faworyt turnieju GM Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski)

Najlepiej z naszych zawodników wypadła Julia Antolak, która z dorobkiem 5,5 punktu zajęła 22 miejsce w klasyfikacji open, wygrywając klasyfikację juniorek do lat 18. Miejsce 27, także z dorobkiem 5,5 punktu zajął Kacper Karwowski, a 87 był Jakub Gabryjałowicz, który zdobył 3,5 punktu. Dodać trzeba, że Jakub wystąpił po dłuższej przerwie w rozgrywaniu turniejów szachowych. Po raz pierwszy po 4 letniej przerwie w zawodach pokazał się z dobrej strony w tym bardzo silnie obsadzonym turnieju.