15 C
Kołobrzeg
5 czerwca 2020
Także.pl

Julia Iwan znów najlepsza

W sobotę 9 września odbył się 20. Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza karate Kyokushin.

Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta. Udział w imprezie wzięło 200 zawodników reprezentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak, Wiceprezydent Miasta Rafał Matysiak, Przew. Rady Miasta Mirosław Antoni Owczarek, Komendant Straży Miejskiej Marek Pacyna, i Dyr. II LO Urszula Świniarska.

Zawodnicy walczyli w przepisach Kyokushin World Federation KWF i Shinkyokushin WKF. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski, a sędzią WKF był Grzegorz Powrożnik.
Julia startowała w kategorii kata dziewcząt 10-11 lat. Po pierwszej turze wykonując taikioku kata sono ni, była najlepsza, co za tym idzie, przeszła do drugiej tury z pozostałymi 3 dziewczynkami. W drugiej turze wykonała pinian sono ni i znowu okazała się najlepsza – relacjonuje mama Julii, Magdalena Iwan. Teraz przed Julią kolejne sportowe wyzwania, bowiem już niedługo 30 września br. w Szczecinku odbędzie się wojewódzka olimpiada młodzieży Karate Kyokushin. Na tych zawodach pojawił się shihan 8dan Andrzej Drewniak, już nie raz wręczał Julii medale, po raz pierwszy udało się zrobić zdjęcie “prywatne”, co cieszy, ale najbardziej zapadły słowa które wypowiedział w swoim przemówieniu, “trening karate zaczyna się od słuchania rodziców, trenera, poszanowania dziadków, pielęgnowaniu tradycji, wartości i pracy nad swoimi słabościami”. To jest sedno tego sportu – dodaje Magdalena Iwan.

info: ustronie-morskie.pl