16.1 C
Kołobrzeg
6 sierpnia 2020
Także.pl
Image default

Jedni książki palą, drudzy je wręczają…

Jedni je wręczają, drudzy je palą… czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Do najmłodszych podopiecznych oddziału pediatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, trafiły książki z serii Harrego Pottera autorstwa J. K. Rowling. Pomysłodawcą wręczenia książek jest poseł Marek Hok. 

To drobny gest, aby naszym najmłodszym pacjentom szpitala umilić nieco ten czas, pozwolić na chwilę zapomnieć o leczeniu, niedogodności bycia poza domem i przenieść wmagiczny świat opowiadań – podkreśla poseł Hok. Poseł wielokrotnie angażował się w różne akcje propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, czytał uczniom i od lat angażuje się w ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Prywatnie jest dziadkiem i lubi czytać wnukom – w moim życiu zawsze były książki, a świat bez książek jest jak ciało bez duszy. Czytanie z najmłodszymi to świetny sposób na spędzanie czasu,moje wnuki nie raz się mnie pytają „dziadku, a co nam dzisiaj przeczytasz”. To bardzo zbliża – mówi Marek Hok. Parlamentarzysta w latach dziecięcych sam był wielkim fanem Stanisława Lema i niezapomnianych opowiadań o legendarnym kapitanie Prixie. 

Tematyka książek wpisuje się w informację, którą od kilku dni żyje Polska. Księża z fundacji SMS do Nieba spalili książki (w tym opowiadania o Harry Potterze) niezgodne z nauką kościoła. To miała być metoda na walkę z magią. Marek Hok zaznacza, że nie jest w stanie pojąć jak można palić książki – To obłęd. Nie idźmy tą drogą!

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja

Hok: testy, testy, tesy

Redakcja