3.9 C
Kołobrzeg
19 stycznia 2020
Także.pl
Image default
Kołobrzeg Społeczeństwo Wiadomości

Jedni książki palą, drudzy je wręczają…

Jedni je wręczają, drudzy je palą… czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Do najmłodszych podopiecznych oddziału pediatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, trafiły książki z serii Harrego Pottera autorstwa J. K. Rowling. Pomysłodawcą wręczenia książek jest poseł Marek Hok. 

To drobny gest, aby naszym najmłodszym pacjentom szpitala umilić nieco ten czas, pozwolić na chwilę zapomnieć o leczeniu, niedogodności bycia poza domem i przenieść wmagiczny świat opowiadań – podkreśla poseł Hok. Poseł wielokrotnie angażował się w różne akcje propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, czytał uczniom i od lat angażuje się w ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Prywatnie jest dziadkiem i lubi czytać wnukom – w moim życiu zawsze były książki, a świat bez książek jest jak ciało bez duszy. Czytanie z najmłodszymi to świetny sposób na spędzanie czasu,moje wnuki nie raz się mnie pytają „dziadku, a co nam dzisiaj przeczytasz”. To bardzo zbliża – mówi Marek Hok. Parlamentarzysta w latach dziecięcych sam był wielkim fanem Stanisława Lema i niezapomnianych opowiadań o legendarnym kapitanie Prixie. 

Tematyka książek wpisuje się w informację, którą od kilku dni żyje Polska. Księża z fundacji SMS do Nieba spalili książki (w tym opowiadania o Harry Potterze) niezgodne z nauką kościoła. To miała być metoda na walkę z magią. Marek Hok zaznacza, że nie jest w stanie pojąć jak można palić książki – To obłęd. Nie idźmy tą drogą!

Powiązane wpisy

99. Rocznica Święta Niepodległości na sportowo

admin

Będą kwestować na rzecz Hospicjum

admin

Złoty Łuk Łuczniczki dla Oliwii Świtlickiej

admin