27.8 C
Kołobrzeg
15 sierpnia 2020
Także.pl

Jechał Oplem – miał 2.5 promila

Wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali na naszych drogach dwie osoby, które wykazały się brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali również młodego mężczyznę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo braku prawa jazdy, na dodatek pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Wczoraj policjanci kołobrzeskiej jednostki zatrzymali dwóch kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu. Mężczyźni w wieku 29 i 37 lat zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Po zbadaniu okazało się, że niechlubny rekordzista, który jechał Oplem miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia mundurowi zatrzymali młodego mężczyznę, który prowadził pojazd marki BMW bez uprawnień. Samochód nie był dopuszczony do ruchu a pasażerowie jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 18-latek został ukarany mandatem.

Sprawami pijanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

info: KPP w Kołobrzegu