11.7 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl

IV Charytatywny Mecz Piłki Nożnej “Media i Przyjaciele vs Kołobrzeżanie” już 25 maja

Z okazji regionalnych obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszamy na IV Charytatywny Mecz Piłki Nożnej “Media i Przyjaciele vs Kołobrzeżanie”.

W tym roku całe wydarzenie ma charakter pikniku rodzinnego, integrującego nas z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Od godz. 16.00 na Stadionie Miejskim rozgrywać będą swoje mecze najmłodsi, w tym podopieczni ośrodków specjalnych i przedszkoli integracyjnych. W drugiej części tego wydarzenia, o godz. 19.00 ekipa gospodarzy Media i Przyjaciele rozegrają mecz główny, który już poprzez poprzednie edycje cieszy się ogromną popularnością wśród Kołobrzeżan, za co organizatorzy dziękują! W meczu ekipa Mediów gościć będzie m.in.: Marcina Zająca – byłego reprezentanta Polski, który ponadto w barwach Widzewa Łódź rywalizował w Lidze Mistrzów, Piotra Reissa, legendę Lecha Poznań, byłego króla strzelców ekstraklasy oraz Andrzeja Twarowskiego – znanego i cenionego komentatora sportowego. Do ekipy dołączy żona Andrzeja – Joanna, debiutując na murawie. Media i Przyjaciele to gospodarze spotkania, prowadzeni przez kapitana Sławomira Jasickiego. Składy drużyn będziemy przedstawiać w miarę zbliżania się wydarzenia.

W ekipie Kołobrzeżan gościć będzie podobnie jak w zeszłym roku Agnieszka Rylik – mistrzyni boksu oraz Rafał “Róża” Różycki – ex Hertha Berlin, Polonia Warszawa, ale i Kotwica Kołobrzeg! Ekipę poprowadzi niezmiennie Robert Małkiewicz wraz z Krzysztofem Maćkulą i Łukaszem Krymowskim. Zagrają w niej również tradycyjnie Helena Rudzis – Gruchała oraz Anna Mieczkowska. Podstawę ekipy Kołobrzeżan stanowią: Eva Matejak, Bartosz Czekierda, Krzysztof Barszczewski, Jarek Chałupa, Janusz Fajczak i Dawid Glonek. Po raz pierwszy zagrają: Robert Kaim i Łukasz Obroślak, zaś wielu Kołobrzeżan ma szansę dołączyć do tej drużyny, podobnie jak w zeszłym roku uczestnicząc w konkursach, organizowanych przez patronackie media.

Sędzią głównym niezmiennie Kamil Barwinek, który w tym roku zadecydował, że ostatnią kwartę zagra jako zawodnik ekipy Kołobrzeżan. Komentatorem sportowym będzie znany i lubiany dziennikarz Sławomir Pankowski! Mecz tradycyjnie grany w czterech kwartach, w przerwach między nimi odbędą się licytacje gadżetów sportowych. Jednym z nich będzie piłka Legii Warszawa z podpisami pierwszej drużyny, podarowana od Fundacji Legia Warszawa. Ponadto koszulki z autografami i inne fanty.

Licytację poprowadzą znani i lubiani komicy ze STAND-Up Polska: Darek Gadowski i Piotrek Szumowski, którzy po zakończonym meczu zaprezentują przygotowany dla Was program specjalny! Nie zapomnijcie: piątek, 25 maja – moc atrakcji i dobrej zabawy, już od 16 z najmłodszymi, od 19:00 – dla wszystkich, na Stadionie Miejskim w Kołobrzegu. O pozostałych szczegółach dotyczących całego wydarzenia informować będziemy na bieżąco.

Wstęp wolny, można będzie nabyć cegiełki okolicznościowe w cenie 10 zł. W trakcie całej imprezy będzie trwała zbiórka organizowana przez Komitet Społeczny na rzecz ośmioletniego Krzysia, zawładniętego całościowo przez autyzm. Krzyś nie rozwinął mowy, ale poprzez wysiłek terapeutów nawiązuje kontakt poprzez komunikację zastępczą i robi doskonałe postępy w tym kierunku. Dodatkowo potrzebuje kosztownych neurologopedycznych turnusów. Aby funkcjonować w społeczeństwie przynajmniej w stopniu podstawowym, jego terapia musi być kontynuowana. Regionalne Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest zadaniem współfinansowanym z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.