16.1 C
Kołobrzeg
7 lipca 2020
Także.pl

Hok: To jest mowa nienawiści, która powoduje spustoszenie we wszystkich środowiskach

Kołobrzescy Razem sprzeciwili się językowi debaty publicznej w mieście. Wyrazili sprzeciw wobec obraźliwych komentarzom pod adresem zastępczyń prezydent Anny Mieczkowskiej. 

Kołobrzescy Razem jako stowarzyszenie skupia największe partie w Kołobrzegu – Platformę Obywatelską, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesną – jak i róże organizacje czy ruchy miejskie, m.in. Projekt Kołobrzeg. Spotkanie było dedykowane wszystkim wydarzeniom, które dzieją się w Kołobrzegu od wielu miesięcy. Zdaniem lidera PO Posła Marka Hoka – Z dużym niepokojem wszyscy obserwujemy to co się dzieje w przestrzeni publicznej, jeżeli chodzi o klimat i problem, który narasta nie tylko w Kołobrzegu. To jest hejt, mowa nienawiści, agresji, która powoduje spustoszenie we wszystkich środowiskach. Jak dodaje – chciałem zwrócić uwagę na nasze miasto Kołobrzeg, gdzie od wielu tygodni źle się dzieje w przestrzeni dotyczącej nieuprawnionego i niezgodnego z naszymi tradycjami hejtu i ataku na kobiety, które zwłaszcza w Kołobrzegu pokazały, że  po wielu latach mniejszej aktywności są w zarządzie naszego miasta, zarządzie powiatu i we wszystkich ugrupowaniach, które funkcjonują na rynku politycznym i samorządowym.  Jak zaznacza Marek Hok, obraźliwe określenia i komentarze względem zastępczyń prezydenta nie powinny mieć miejsca. 

Na konferencji obecna była pełnomocniczka marszałka ds. kobiet i równego traktowania – Bogna Czałczyńska. Podczas konferencji zaprotestowała przeciwko określeniom, które padały pod adresem zastępczyń prezydent Mieczkowskiej. Podkreślała odwagę i determinację Anny Mieczkowskiej oraz jej zastępczyń, które w jej ocenie są pierwszymi kobietami w Polsce na wysokich stanowiskach jasno sprzeciwiającymi się zachowaniami, których stały się ofiarami. Czałczyńska zapowiedziała, że Anna Mieczkowska oraz Miasto Kołobrzeg mają stać się gospodarzami opracowywanego regionalnego programu polityki równego traktowania.

Foto: fb.com/marek.hok

Powiązane wpisy

Hok: te wybory zdecydują, w jakiej Polsce będziemy żyć

Redakcja

Częściowe zamknięcie ruchu w centrum miasta szansą na jego ożywienie?

Redakcja

Parlamentarzyści informują o zbiórce podpisów poparcia dla Trzaskowskiego [wideo]

Redakcja